2 Haziran 2014 Pazartesi

Metin2 Pvp Server Yönetim Programları

Merhabalar Arkadaşlar,

Diyelim ki bir firmadan metin2 pvp server aldınız ve metin2 oynamak dışında hiçbir bilginiz yok. Bir metin2 pvp serveri yönetmek için birçok programa gerek duyarız. Hatta amaçlara göre bu programlar sürekli artmaktadır. Örneğin otopatch yapımı için ayrı bir program, hile engellemek için yine ayrı bir program. Ancak bunlar ihtiyacımız olan temel programlar değiller. Kesinlikle indirmemiz gerek programları sırasıyla yazalım anlatalım.

Filezilla
Filezilla ile oyun sunucusuna bağlanıp dosyalarda düzenleme yapabiliriz. Hatta web site sunucumuza da bağlanıp yine değişikliklerimizi yapabiliriz.

Notepad++
Bu bir editördür. En tavsiye edilen ve en kullanışlı editörtür. Filezilla ile sunucumuza bağlanıp indirdiğimiz metin dosyalarını bu programla açmalıyız. Not defteri gibi basit programlarla açtığımızda dosyamız sağlıklı çalışmayacaktır.

Putty
Oyun sunucumuz için ssh bağlantısı kurabileceğimiz program. Birçok program mevcut ancak en kullanışlısı yine bu program arkadaşlar. Ssh bağlanıp oyunu açma kapama vs. gibi işlemlerimizi yapabiliyoruz. Metin2 pvp serverler bu şekilde açılıp kapanmaktadır.

Navicat
Navicat ile oyun veritabanımıza bağlantımızı sağlıyoruz. Veri tabanı yönetim programlarından en kullanışlısı navicat. Hatta ücreti de biraz pahalı ancak paylaşım sitelerinde lite versiyonları paylaşılıyor.

Bu programların çoğu knight online pvp ve silkroad pvp serverler'de de kullanılmaktadır.


Ayrıca diğer blogumuzu ziyaret etmek için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder